دانش آموز سمای رشت با شکست حریف آمریکایی قهرمان جهان شد

۳۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۶ کد : ۸۹۴۵ اخبار تصویری اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۵۳۰
کشتی‌گیر گیلانی تیم ملی ایران و دانش‌آموز رشته تجربی دبیرستان دوره دوم سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان پس از شکست حریف آمریکایی به مدال طلا وزن ۱۱۰ کیلوگرم رسید

دانش‌آموز سمای رشت با شکست حریف آمریکایی قهرمان جهان شد

به گزارش خبرگزاری آنا، امیررضا معصومی کشتی‌گیر گیلانی تیم ملی ایران و دانش‌آموز رشته تجربی دبیرستان دوره دوم سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان پس از شکست حریف آمریکایی به مدال طلا وزن ۱۱۰ کیلوگرم رسید.

امیررضا معصومی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل کساوری کامینسکی از لهستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر آینازار بازاربایف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار نیمه‌نهایی شد. معصومی در این دیدار با نتیجه ۵ بر یک از سد ایلیا ژیبالوف از روسیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل جیمز مولن از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

دانش‌آموز سمای رشت با شکست حریف آمریکایی قهرمان جهان شد

امیررضا معصومی فرزند فردین معصومی است، وی متولد ۲۶ شهریور ۱۳۸۳ است و از هشت‌سالگی پا به عرصه کشتی آزاد گذاشته است. فردین معصومی کشتی‌گیر نامدار ایرانی و نایب‌قهرمان جهان و قهرمان آسیا، پدر امیررضاست که به گفته خودش پدربزرگش نیز کشتی‌گیر بوده است.

به گزارش آنا، مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان طی روزهای ۲۸ و ۲۹ تیر ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد.

انتهای پیام/


( ۲ )