دکتر دهقان‌زاده در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛ حضور ۴۰ دانشجوی پرستاری در آزمون صلاحیت بالینی دانشگاه آزاد اسلامی رشت

۲۹ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۵ کد : ۸۹۲۹ اخبار تصویری اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۵۳۵
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: آزمون صلاحیت بالینی ۴۰ دانشجوی پرستاری مجتمع علوم پزشکی واحد رشت ورودی ۹۶ با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

شادی دهقان‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در رشت اظهار کرد: آزمون صلاحیت بالینی ۴۰ دانشجوی پرستاری مجتمع علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ورودی ۹۶ از ۲۷ تیر ۱۴۰۰ در ۶ جلسه صبح و عصر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است و تا ۲۹ تیر ادامه دارد.

حضور ۴۰ دانشجوی پرستاری در آزمون صلاحیت بالینی دانشگاه آزاد اسلامی رشت

وی افزود: آزمون صلاحیت بالینی برای ارزیابی توانمندی بالینی دانشجویان پرستاری در پایان دوره کارورزی انجام می‌شود و کسب نمره قبولی در این آزمون برای فارغ‌التحصیلی دانشجویان پرستاری الزامی است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان افزود: آزمون به شیوه OSCE و در ۶ ایستگاه طراحی و اجراشده و با مشارکت هشت استاد به‌عنوان آزمون‌گر و تعدادی از عوامل اجرایی برگزار می‌شود.

حضور ۴۰ دانشجوی پرستاری در آزمون صلاحیت بالینی دانشگاه آزاد اسلامی رشت

دهقان‌زاده با تأکید بر اهمیت رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی گفت: تعداد دانشجویان هر گروه ۶ نفر و برای استقرار ایستگاه‌های آزمون علاوه بر فضای مرکز مهارت بالینی از دو فضای مجزا نیز استفاده شد.

به گزارش آنا، همه دانشجویان شرکت‌کننده، کارکنان و استادان مجری برگزاری آزمون، دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/