رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان تأکید کرد؛ لزوم توجه بیشتر به ارتقای بینش اجتماعی زنان

۲۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۹:۴۲ کد : ۷۹۴۷ اخبار تصویری اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۶۸
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان تأکید کرد؛ لزوم توجه بیشتر به ارتقای بینش اجتماعی زنان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: مقوله حجاب و عفاف در نظام دانشگاهی اهمیت بالای داشته و ارتقای بینش اجتماعی زنان باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری آنا، محمد دوستار در جلسه شورای استانی زنان که با حضور نمایندگان دفتر امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان برگزار شد،  اظهار کرد: کشورهای به اصطلاح مرکزی باید قداست و جایگاه زن را از خانواده‌های ایرانی و بانوان ایرانی بیاموزند. بانوان و مادران باید مانند گذشته هوشمندانه عمل کنند تا استکبار جهانی مانند همیشه مأیوس شوند.

وی افزود: در ادبیات سیاسی جهان تقسیم‌بندی کشورها به دو دسته مرکزی و پیرامونی تقسیم می‌شوند.کشورهای مرکزی را به کشورهای توسعه‌یافته، معرکه‌گیر و کشورهایی که معادلات و معاملات جهان را تقسیم می‌کنند و کشورهای پیرامونی کشورهایی هستند که پیرو و تابع کشورهای مرکزی و مجری تصمیمات بودند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ادامه داد: ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جز کشورهای پیرامونی و فقط مجری تصمیمات کشورهای مرکزی بود که با رهبری حضرت امام(ره) از حالت پیرامونی خارج و به کشور مرکزی تبدیل شد.

دوستار با تأکید بر اینکه پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بسیاری از معادلات جهانی برهم ریخت، خاطرنشان کرد: اکنون معضلات و چالش‌ها بدون حضور ایران قابل حل نیست و ایران دارای جایگاهی ویژه در مرحله بین‌المللی و تأثیرگذاری در منطقه است.

ارتقای بینش اجتماعی زنان

وی عنوان کرد: شکل‌گیری کشور از پیرامونی به مرکزی به سادگی دست یافتنی نیست. این شکل‌گیری مرهون خون شهدایی است که با ولایت‌مداری و با ایمان راستین هیمنه رژیم طاغوت را درهم شکستند. یکی از مؤلفه‌های کشور مستقل نقش مهم بانوان بوده که زمینه‌سازی آن را در خانواده انجام می‌دهند. با  تأثیرگذاری زنان در پیروزی انقلاب، رشد و بالندگی انقلاب بر جهانیان ثابت شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تشریح کرد: استکبار جهانی با راه‌اندازی هزاران شبکه قصد دارد کانون گرم خانواده ایرانی را  برهم زند. مقوله حجاب و عفاف در نظام دانشگاهی اهمیت بالای داشته و ارتقای بینش اجتماعی زنان باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

دوستار توضیح داد: مبانی فلسفی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مبحث انسان‌شناسی بسیار نگرش عمیقی دارد و هیچ‌یک از مبانی و مباحث فلسفی در جهان چنین نگرش عمیقی به انسان ندارد. مبانی فلسفی ایران جایگاه ویژه‌ای برای بانوان قائل شده است. مهم‌ترین علت جایگاه ویژه بانوان اسلامی، اهمیت و اثرگذاری آنان در رشد و بالندگی انسان‌ها بوده که همیشه با ابهت و عظمت از این مقام یاد می‌شود.

به گزارش آنا: در این جلسه از بانوان نمونه قدردانی شد.