مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان: طرح گفتگوی بین نسلی در مدارس به‌درستی اجرا نمی‌شود

تعداد بازدید:۹۱۳
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان: طرح گفتگوی بین نسلی در مدارس به‌درستی اجرا نمی‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان گفت: طرح گفتگوی بین نسلی در مدارس به‌درستی اجرا نمی‌شود و هنوز فاصله زیادی بین والدین و فرزندان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، زهرا یعقوب‌نژاد صبح امروز در نخستین جلسه شورای استانی امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد با توجه به فعالیت گذشته دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه زنان اظهار کرد: بانوان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان به‌صورت متمایز و کاربردی‌تر مطرح هستند و به‌نظرم باید تمام جلسات موردی و نتیجه‌محور باشد، چراکه حوزه مسائل زنان بسیار گسترده و حائز اهمیت است.

وی با توجه به توانمندى‌هاى استادان دانشگاه و مشارکت مؤثر آنان درباره امر مشاوره، آموزش و اجراى طرح‌های پژوهشی و نظیر آن تأکید کرد که ارتباط دانشگاه و خانواده امری بسیار مهم و حائز اهمیت است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان تصویب سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان گیلان با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در بهمن سال گذشته را یادآور شد و افزود: در سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده براى استان گیلان وضعیت مطلوبی ترسیم شده است که با بهره‌گیری از زبان ترغیب می‌توان به نتایج خوبی دست یافت.

یعقوب‌نژاد با تأکید بر اینکه سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان گیلان نباید مانند برخی از اسناد و یا پایان‌نامه‌ها صرفاً نوشتاری و غیر‌کاربردی باشد، گفت: دغدغه‌های حوزه زنان و خانواده مانند افزایش طلاق، کاهش ازدواج، سالمندی و پیرشدن جمعیت زنان، اعتیاد و مصرف مواد مخدر، سلامت و ورزش، استفاده نکردن از توانمندی‌هاى زنان در پست‌های مدیریتی، افزایش خشونت کلامی در خانواده‌ها و شکاف نسلی در این سند قید شده است.

لزوم شناسایی نقاط حساس و آسیب‌پذیر استان گیلان

وی با تأکید بر اینکه نقاط حساس و آسیب‌پذیر استان گیلان باید مورد شناسایی و توسط استادان و کارشناسان خبره مورد بررسی قرار گیرد، خاطر‌نشان کرد: طرح گفتگوی بین نسلی در مدارس به‌درستی اجرا نمی‌شود و هنوز فاصله زیادی بین والدین و فرزندان وجود دارد که براى بهبود وضعیت موجود باید برنامه‌ریزی‌هاى دقیقى صورت گیرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با توجه به اینکه حجاب و عفاف صرفاً مختص دختران و بانوان نیست، تصریح کرد: حجاب و عفاف توسط دختران و پسران باید مورد توجه قرار گیرد.

این مقام مسئول در استانداری گیلان با تأکید بر اینکه به‌دنبال سبک زندگی سالم هستیم و آموزش‌ها باید گفتگو‌‌محور باشد، تأکید کرد: با دانشجویان پسر و دختر به‌صورت حضوری گفتگو کنید تا موانع و موارد مشکلات آنان مورد بررسی قرار گیرد.

یعقوب‌نژاد با بیان اینکه گروه هدف ما فقط دانشجویان نیستند و خانواده آنان نیز باید مورد توجه و بررسی قرار گیرند، تصریح کرد: مهارت‌آموزی در رشته‌های دانشگاهی بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان ابراز امیدوارى کرد که در آینده نزدیک با مشارکت دانشگاه و دستگاه‌هاى اجرایی استان بسیارى از معضلات خانواده‌ها برطرف شود.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

کانال های رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت را دنبال کنید

پیام رسان سروش   iau_rasht@  
پیام رسان ایتا    iau_rasht117@

پیام رسان تلگرام   iaurasht117@