حسن کربلایی: امر به‌ معروف و نهی از منکر به عفاف و حجاب منتهی نمی‌شود

تعداد بازدید:۹۶۲
حسن کربلایی: امر به‌ معروف و نهی از منکر به عفاف و حجاب منتهی نمی‌شود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان گفت: فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر فقط به بحث عفاف و حجاب منتهی نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از رشت، حسن کربلایی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری با انتخاب دکتر ولایتی و حضور مدیران ارزشی و انقلابی در بدنه دانشگاه آزاد اسلامی، از این دانشگاه انتظارات ویژه دارند.

وی اضافه کرد: به آینده دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تعالی و رشد همه‌جانبه و تأثیرگذاری در بخش‌های مختلف جامعه امیدوار هستیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان اضافه کرد: با توجه به گزارش‌های واصله و اهتمام مدیران دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و تأکید نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان به مسئله امربه‌معروف و نهی از منکر، دغدغه‌های کمتری در این مجموعه از سوی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر این استان احساس می‌شود.

کربلایی بیان کرد: البته انتظار از دانشگاه به‌عنوان یک دستگاه فرهنگی اثرگذار بسیار بیشتر است؛ به‌طور مثال دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با معرفی صاحب‌نظران در بخش‌های گوناگون به رسانه ملی در استان در زمینه‌های مختلف امربه‌معروف و نهی از منکر کمک کند.

وی با بیان اینکه فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر فقط به بحث عفاف و حجاب منتهی نمی‌شود، تشریح کرد: این فریضه الهی ابعاد متنوعی از جمله مطالبه‌گری، کارهای فرهنگی، نظارت بر عملکرد مدیران و ... دارد که استادان دانشگاه می‌توانند به‌عنوان افسران جنگ نرم بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نقش بسیار مؤثری ایفا کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در این جلسه اظهار کرد: مجموع مباحث فرهنگی در حوزه‌های مختلف از جمله امربه‌ معروف و نهی از منکر در کنار مباحث آموزشی، پژوهشی و مالی در دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت شاخص و هدفمند دارای اولویت اجرایی است.

ابراهیم چیرانی مطرح کرد: مباحث فرهنگی بستر خوبی برای ترقی و تعالی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و مالی در دانشگاه آزاد اسلامی مورد تأکید مدیران عالی این مجموعه عظیم است.

وی یادآور شد: تلاش دست‌اندرکاران دانشگاه آزاد اسلامی گیلان به‌طور جد به سمتی است که استان به لحاظ شاخص فرهنگی در دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور در عملیاتی‌کردن، نتیجه‌گیری آن و  به‌عنوان یک الگو در سطح جامعه اسلامی معرفی  و سرآمد باشد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز در این جلسه با بیان اهمیت توجه به فریضه دینی امربه‌ معروف و نهی از منکر به‌ویژه در فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: تنها راه رهایی از سلطه اشرار، انجام صحیح این فریضه الهی است.

حجت‌الاسلام‌ سید محمدحسین صفوی با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین جهاد در عالم، جهاد فرهنگی است، افزود: امربه‌ معروف  و نهی از منکر در مراحل قلبی، زبانی و عملی تبیین شده که مرحله زبانی از همه مراحل مهم‌تر است و اثرات فراوان‌تری دارد.

وی ادامه داد: آحاد مردم از جمله دانشگاهیان به‌عنوان مکانی که مبدأ همه تحولات است، باید اهمیت و ضرورت این فریضه الهی را درک کنند و بدانند توجه به این واجب فراموش‌شده آثار و برکات خیر فراوان دارد.

عمران علیزاده مسئول تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز در این جلسه با تشریح فعالیت‌های این حوزه در این استان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی افتخار دارد در راستای روشنگری دانشجویان در قالب طرح حیات طیبه برنامه‌های ارزشمندی را برگزار کند که در مهرماه امسال چنین برنامه‌ای در استان گیلان تدارک دیده‌ شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز در این جلسه گزارش مبسوطی از فعالیت‌های حوزه مربوط ارائه و بیان کرد.

حجت‌الاسلام‌ قاسم قاسمی تشریح کرد: با توجه به حضور اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نسل پرشور جوان در دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه‌های متنوع اثربخشی در قالب نگرش گفتمان‌سازی، کرسی‌های آزاداندیشی و نشست‌های تخصصی در دانشکده‌های مختلف برای جامعه دانشگاهی با همیاری همه بخش‌ها، در حال اجراست.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی  واحد رشت

پیام رسان سروش   iau_rasht@     
پیام رسان ایتا    iau_rasht117@