مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی : آغاز پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی

تعداد بازدید:۵۵۶
مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی : آغاز پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی

به اطلاع داوطلبان گرامی می رساند، براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ  ۸ و۱۲ دی ماه ۱۳۹۷، می بایست پذیرش حداقل ۸۵ درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور در تمامی زیر نظام های آموزش عالی صرفاً براساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کاردانی داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور انجام شود لذا کلیه متقاضیان می توانند از امروز یکشنبه  ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۸ لغایت چهارشنبه ۶ شهریور ماه ۹۸ با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی  www.azmoon.org   ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته ، در صورت تمایل و داشتن شرایط بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در یک رشته و حداکثر ۲۰ محل در سامانه اقدام نمایند .

توجه متقاضیان را به نکات ذیل جلب می نماید :

۱-کلیه متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته با دارا بودن مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته ) وکاردانی دانشگاه علمی کاربردی میتوانند در هر رشته ای در دوره مذکور ثبت نام نمایند.

۲-گزینش نهایی داوطلبان بر اساس اولویت معدل کل دوره کاردانی (فوق دیپلم ) و بر حسب کد رشته انتخابی داوطلب در فرم ثبت نام اینترنتی صورت خواهد گرفت. متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته که در رشته غیر متجانس با مقطع کاردانی پذیرفته می شوند لازم است با نظر گروه آموزشی مربوطه دروس پیش نیاز یا جبرانی رشته قبولی را در واحد دانشگاهی محل پذیرش بگذرانند.

۳-نظر به اینکه پذیرش داوطلبان در این مرحله بر اساس معدل کل دوره کاردانی (فوق دیپلم) انجام می گیرد لذا ترتیب تقدم و تاخر کد رشته / محل های انتخابی توسط داوطلب هیچگونه تاثیری و یا امتیازی در پذیرش نخواهد داشت و اولویت صرفاً بر اساس علایق داوطلب می باشد.

۴- بر اساس ضوابط و مصوبات مربوط هر داوطلب می تواند بر اساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه های مصوب مندرج در دفترچه راهنما شود.

۵- داوطلبان بایستی معدل کل مقطع کاردانی  خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج نمایند چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می گردد.

۶-مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای هر رشته تحصیلی به عهده داوطلب می باشد و موضوع خلاف یا عدم رعایت ضوابط و شرایط ( سهوی یا عمدی) حتی پس از قبولی فرد در این مرحله پذیرش و یا هر مرحله از تحصیل مشخص شود قبولی وی در دانشگاه ((کان لم یکن تلقی)) و از ادامه تحصیل او ممانعت به عمل می آید.


روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی