حجت الاسلام صفوی: تزکیه نفس و پاک سازی روح زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۲:۱۲ کد : ۵۱۵۶ اخبار دانشگاه اخبار تصویری اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۴۳۴
حجت الاسلام صفوی: تزکیه نفس و پاک سازی روح زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، جشن میلاد حضرت مهدی موعود (عج) با حضور جمعی از مسئولین و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسین صفوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دراین مراسم با تبریک میلاد با سعادت بزرگ منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، گفت: امام زمان قرار است که بیاید اما باید بگوییم که او آمده است و موضوع  مهم این است که ما نباید  درباره نبودن او فکر  کنیم و منتظر آمدنش باشیم بلکه باید به این بیاندیشیم که او هم اکنون حاضر است و ناظر بر اعمال همه ما است و باید بتوانیم با تزکیه نفس و پاک سازی  روح زمینه ظهور او را آماده کنیم.
وی ادامه داد: دلیل آنکه ما نمی توانیم او را ببینیم این است که هنوز ظرفیت دیدارش را پیدا نکرده ایم و باید این آمادگی در ما ایجاد شود  تا پرده از غیبتش بر افتد و قابلیت دیدن چهره نورانی اورا داشته باشیم‌.
حجت الاسلام صفوی ادامه داد:امام عصر دونوع غیبت داشته اند که غیبت صغری وی ۷۰سال طول کشیده است که زمینه ساز غیبت کبری بوده است به این گونه که ذهن ها و دل های شیعیان را برای غیبت کبری آماده کرده است.
وی با ذکر این نکته که در انقلاب اسلامی آنچه را که مکتب اهل بیت می خواستند اشاعه دهند از زبان امام (ره) و به پرچمداری مقام معظم رهبری در حال ظهور است با توجه به بیانات سردار سلیمانی ،گفت: زمانی که به تاریخ مقدس اسلام نظر می کنم و آن چهره های نورانی رزمندگان اسلام را که از نظر می گذرانم به این نتیجه می رسم که هر آنچه که درباره یاران آخر الزمان امام زمان شنیدیم همه را با چشم سر دیدیم و امام زمان با همین شواهد باید ظهور کند و تکلیف ما این است که حواسمان باشد که باید در راه امام عصر و قرآن آماده و کامل شویم تا بتوانیم پر چمدار و حامی ظهور امام عصر باشیم.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر نژاد صفری، معاون حوزه علمیه امیرالمؤمنین (ع) رشت و معاون آموزشی این حوزه با خیر مقدم و تبریک و تهنیت به مهمانان و عرض تبریک به خود امام ولی عصر(عج)،گفت:ما شیعیان جهان معتقد به ظهور منجی بشریت در سرتاسر دنیا هستیم و این اعتقاد مختص به سایر ادیان نیز است و آنها معتقدند که کسی می آید و دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد.
وی در ادامه گفت: فرق منجی ما باسایر ادیان نظیر مسیحیت ،اهل تسنن ،وهابیت و یهودیت در این است که مامعتقدیم که منجی ما ظهور کرده است اما آنها معتقدند که منجی آنها هنوز به دنیا نیامده است ولی حتما خواهد آمد و جهان راپر از عدل و داد خواهد کرد.

نژاد صفری ضمن اشاره به اینکه امام زمان (عج) تمام افراد روی زمین چه کسانی که به ظهورش معتقدند و چه کسانی که معتقد نیستند را مورد عنایت و دعای خود قرار می دهد اذعان داشت: منجی ما که همان امام زمان (ع)است صدای ما را می شنود و می فرمایند که ما هیچ گاه از شما غافل نیستیم و چه بسا در جاهایی که به خطا می روید دست شما را می گیریم و نجات می دهیم.
لازم به ذکر است در این مراسم که باحضور جمع کثیری از دانشجویان در سالن اجتماعات واحد رشت برگزار شد برنامه هایی شامل سخنرانی،پخش کلیپ،دکلمه،پرده خوانی،اجرای طنز و مسابقه بوده است.


( ۱ )