برگزاری همایش « هفته سلامت جوان » به همت مجتمع پرستاری و مامایی واحد رشت در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۱ کد : ۵۱۵۳ اخبار دانشگاه اخبار تصویری اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۷۸۶
برگزاری همایش « هفته سلامت جوان » به همت مجتمع پرستاری و مامایی واحد رشت در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، بمناسبت هفته سلامت جوان  همایش « پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز و ازدواج شاد و پایدار » در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.
دکتر شادی دهقانزاده معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در حاشیه برگزاری این همایش در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه، گفت:  مجتمع پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت همزمان با تقارن هفته سلامت جوان اقدام به برگزاری همایش یک روزه «پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز و ازدواج شاد و پایدار» را برگزار کرد.
وی ادامه داد: این همایش یکروزه با هدف ارتقای دانش و آگاهی نسل جوان در حوزه سلامت جسمانی و روانی با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و مرکز بهداشت شهرستان رشت در روز در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.
دهقانزاده تصریح کرد: سخنرانان در این همایش پیرامون مسائلی در مورد پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز در زندگی مانند تعریف بیماری ایدز و آزمایش اچ آی وی، اثرات ایدز بر افراد و خانواده ها، اثرات ایدز بر ثبات سیاسی و اجتماعی، پیامدهای استیگما (انگ) و تبعیض، کبد و نقش آن در بدن، بیماری هپاتیت، آمار هپاتیت در ایران، واکسیناسیون هپاتیت، تاثیر کاربرد دو روش کاهش آسیب و خویشتن داری در پیشگیری از هپاتیت به سخنرانی پرداختند.
 معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان افزود: ارتباط اچ آی وی و هپاتیت، رابطه الکل و کبد، سیروز کبدی، سرطان کبد، گروههای پرخطر در ابتلا به بیماری هپاتیت، علایم عمومی هپاتیت، تفاوت فرد حامل و فرد بیمار، اقدامات مهم مراقبت از کبد و مهم ترین عوامل پیگیری کننده از هپاتیت در جامعه از دیگر موارد مطرح شده در این همایش بود.
رئیس مجتمع پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با برشمردن موارد لازم برای ازدواجی شاد و پایدار تأکید کرد: آمادگیهای ازدواج، اثرات ازدواج دیرهنگام، معیارهای انتخاب همسر از دیدگاه اسلام شامل ویژگیهای زیستی، شناختی و حرفه ای، شخصیتی، مهارتهای رفتاری، مهارتهای ارتباطی (اجتماعی)، مهارتهای پایه، مهارتهای عاطفی و مهارتهای مربوط به شناخت و اصول ده گانه ارتباط سالم از جمله مواردی است که در ازدواجی پایدار و شاد تأثیر گذار خواهد بود.


( ۲ )