سردار کارگر: دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج ارزش های دفاع مقدس پیشتاز است

۰۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۷ کد : ۴۵۷۶ اخبار آموزشی، پژوهشی و فرهنگی اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۰۶
سردار کارگر: دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج ارزش های دفاع مقدس پیشتاز است
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: بهترین یادمان شهدای گمنام در کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی ساخته شده که باعث افتخار است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور در نخستین جلسه شورای هماهنگی مرکز نشر و ترویج علوم و معارف دفاع مقدس، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج ارزش های دفاع مقدس و ارائه درس دفاع مقدس پیشتاز بوده و به یک الگو برای دانشگاه های دیگر تبدیل شده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به تدوین نظام موضوعات در دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: این امر بسیار مهم است، چرا که یک تابلوی راهنما از موضوعات و مسائل کشور در مقابل دانشجویان قرار داده شده تا پایان نامه و رساله ها هدفمند باشد.

وی با اشاره به یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره ارزش های دفاع مقدس، اظهار داشت: معظم له فرمودند که ما جنگ را با آن زحمت انجام دادیم، بهره معنوی جنگ را باید مردم ببرند و این هم برای یک سال، دو سال و ۱۰ سال نیست، بلکه متعلق به یک قرن است، یعنی مردم ما چنان که سرشکستگی قرارداد ترکمانچای را هنوز حس می کنند، باید پیروزی دوران دفاع مقدس را تا ۲۰۰ سال آینده حس کنند.

سردار کارگر ادامه داد: بنابراین باید این رهنمودها و مطالبات مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه قرار گیرد و موضوع دفاع مقدس در مجامع علمی به خوبی تبیین شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به یکی دیگر از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم نشر ارزش های دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند: «دوران دفاع مقدس را حقیقتاً باید گرامی و عزیز شمرد و پاسداری کرد، چون آن هشت سال تضمین‌کننده حیثیت کشور و هویت ملت و امنیت فعلی و عزت ملت ایران شد. هر چه می توانید در این زمینه مطالعه کنید، دقت و پیگیری کنید، مطمئناً به این نتیجه خواهید رسید که اگر این هشت سال دفاع مقدس با آن خصوصیات در این قطعه‌ از تاریخ کشور ما وجود نمی داشت، امروز کشور و ملت ما مطمئناً نه از عزت، نه از امنیت، نه از سلامت، نه از استقلال و نه از آزادی برخوردار بود.»

وی با بیان اینکه براساس بررسی که در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس صورت گرفت، بیش از ۸۵ درصد از فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره به دفاع مقدس است، گفت: باید در این زمینه فعالیت و تلاش خود را دو چندان کنیم تا ارزش های دفاع مقدس به درستی به نسل های بعد منتقل شود.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور با تشکر از دانشگاه آزاد اسلامی برای ترویج ارزش های دفاع مقدس، گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با تمام امکانات خود برای همکاری و دستیابی به اهداف مدنظر در خدمت دانشگاه آزاد اسلامی است.

سردار کارگر با بیان اینکه راهیان نور به یک برکت و سنت حسنه در کشور تبدیل شده، تصریح کرد: حدود ۸۰ درصد افرادی که با راهیان نور سفر می کنند، جوانان بین ۱۵ تا۳۰سال هستند که دفاع مقدس را از نزدیک ندیده اند، بلکه به دلیل علاقه ای که به این دوران دارند در اردوهای معنوی شرکت می کنند تا بتوانند بخشی از حماسه های دوران دفاع مقدس را لمس کنند.

بهترین یادمان شهدای گمنام در کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی ساخته شده است

وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: بهترین یادمان شهدای گمنام در کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی ساخته شده که باعث افتخار است. انتظار ما این است که در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، فعالیت های این دانشگاه در حوزه های مرتبط با دفاع مقدس افزایش یابد.

در ادامه این جلسه، سردار حسن زمانی مسئول برنامه ریزی و پیگیری امور مربوط به درس آشنایی با دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس، گفت: ایشان تأکید کرده اند میراث و گنج دفاع مقدس را باید به صورت آکادمیک و علمی به نسل پس از جنگ منتقل کنید. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در ارائه درس دفاع مقدس خط شکن و جلودار بوده و رشد کمی و کیفی خوبی داشته است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی توانسته با تصویب مرکز نشر ارزش های دفاع مقدس، شورای راهبردی و کمیته های تخصصی، رویکرد علمی و آکادمیک در درس دفاع مقدس را نظام مند کند.

 


( ۱ )