در پیام نوروزی دکتر فرهاد رهبر خطاب به دانشگاهیان تاکید شد: سال ۹۷؛ سال یکپارچگی و تعاون بین دانشگاهیان دانشگاه آزاد با نگاه به اولویت‌ها و نیازمندی‌های کشور

۰۱ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۱ کد : ۴۰۲۷ اخبار آموزشی، پژوهشی و فرهنگی اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۲۰۰
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی حلول سال جدید را به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک گفت و از خداوند منان برای ملت شریف ایران آرزوی سالی نیک، همراه با بهروزی و موفقیت کرد.
در پیام نوروزی دکتر فرهاد رهبر خطاب به دانشگاهیان تاکید شد:  سال ۹۷؛ سال یکپارچگی و تعاون بین دانشگاهیان دانشگاه آزاد با نگاه به اولویت‌ها و نیازمندی‌های کشور

 

 

«یا مقلّب القلوب و الابصار

یا مدبر اللیل و النهار

یا محوّل الحول و الاحوال

حوّل حالنا الى احسن الحال

از همه سوی جهان جلوه او می‌بینم / جلوه اوست جهان کز همه سو می‌بینم
چون به نوروز کند پیرهن از سبزه و گل / آن نگارین همه رنگ و همه بو می‌بینم

آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی را به محضر حضرت ولی‌عصر (عج)، مقام معظم رهبری، رئیس و اعضای محترم هیأت موسس و هیأت امنا و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می‌گویم.

جا دارد که با دگرگونی بهار و طبیعت، قلب‌های ما نیز طنین شکوفایی، عطوفت و مهربانی به خود بگیرد و همراه با حلول سال نو گام‌های بزرگ برای بهترشدن و تحول در کردار و گفتار همه ما حادث شود.

در حالی به سال جدید قدم می‌گذاریم که ۳۶ بهار از عمر پرافتخار دانشگاه آزاد اسلامی می‌گذرد و این درخت تنومند حاصل تدبیر امام راحل، حمایت رهبر معظم انقلاب و همت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است که پس از تجلی انقلاب اسلامی در جهت نیل به اهداف والای علمی و آموزشی و رفع نیازهای جامعه تاسیس شد.

بی‌تردید بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان با عنایت خداوند بزرگ و به برکت همراهی مردم و تلاش مسئولان در دوره‌های مختلف، امروز تبدیل به پایگاه بزرگ علمی و پژوهشی و موجب افتخار جهانی در رشته‌های مختلف علمی برای ایران اسلامی شده است و ظرفیت بی‌نظیر دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی ارائه خدمات علمی و آموزشی را در بیرون از مرزها دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی در چهارمین دهه از فعالیت خود، توجه به ارتقای کیفیت آموزشی، توجه به مسائل فرهنگی، کارآفرینی و حل مشکلات را در دستور کار قرار می‌دهد تا بار دیگر پژواک افتخار و بالندگی را در آسمان علم و دانش طنین‌انداز نماید و هموارکننده مسیر تمدن نوین اسلامی در افق توسعه ملی باشد.

امید آن دارم سال ۱۳۹۷ سال افزون شدن همدلی، یکپارچگی و تعاون بین همه اعضای دانشگاه آزاد اسلامی، اعم از اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه باشد و در این سال اهتمامی بیشتر برای هر چه نزدیک‌تر شدن به شاخصه‌های دانشگاه تمدن‌ساز و اهداف مورد انتظار رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در حوزه علم و فناوری به خرج دهیم.

توسعه نگاه انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی در کنار پایبندی بیشتر به اصول و قوانین در تراز یک نظام آکادمیک، همراه با متمرکز نمودن توان منابع انسانی دانشگاه بر اولویت‌های نظام آموزش عالی و نیازمندی‌های کشور، از اهم مواردی است که انتظار می‌رود بدنه تخصصی و مجموعه مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۷ بیش از پیش مدنظر داشته و قطار دانشگاه را در این ریل به پیش رانند.

سعادت، سلامت، نیک‌بختی و کامیابی برای همه مردم ایران به ویژه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی آرزومندم.

در پایان از خداوند منان برای ملت شریف ایران آرزوی سالی نیک، همراه با بهروزی و موفقیت دارم و امیدوارم در این سال خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، استادان گرامی، کارکنان خدوم و دانشجویان عزیز بیش از گذشته همت و تلاش را برای خدمت به کشورشان سرلوحه مسیر زندگی خود قرار دهند.»