آغاز ساخت دیوار سبز شهدادر مجاورت بنای یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

۰۸ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۷ کد : ۳۴۰۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۵۶
آغاز ساخت دیوار سبز شهدادر مجاورت بنای یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت


به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ، ساخت دیوار سبز شهدا در مجاورت بنای یادمان دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان وجمعی از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت آغاز شد.
دکتر علیرضا امیرتیموری  دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، ضمن تبریک هفته دولت،  امنیت کشور را مدیون خون شهدا دانست وگفت : امیدواریم بتوانیم ذره‌ای از فداکاری‌ها و رشادت‌های شهیدان که باعث شدند امروز شاهد کشوری امن باشیم را با زنده نگه داشتن یاد آنها جبران کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان افزود: کار ساخت یادمان دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با توجه به شأن مقام و منزلت جایگاه شهیدان و اقلیم جغرافیایی منطقه ای،  طراحی شد که در مرحله پایانی بوده و از دقت بالایی برخوردار است .

دکتر امیرتیموری با اشاره به اینکه امروزحضور ما در کنار بنای یادمان شهدای گمنام نشان دهنده تجدید میثاق با این شهدا است، بیان داشت: سیاست کلی فرهنگی ما برگرفته از منویات مقام معظم رهبری است و ساخت این دیوار، در جوار یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی رشت نشانی از زنده بودن یاد و خاطره رشادت های جوانان این مرز و بوم در خاطرات ما است.


وی با تأکید بر اینکه بنای یادمان شهدای گمنام در نوع خود بی‌نظیر است ، افزود:  این بنا بر اساس بافت جغرافیایی گیلان طراحی شده و ستون‌های ۸ گانه آن برگرفته از ۸ سال دفاع مقدس است و ساخت دیوار سبز ( Green Wall ) ضمن اینکه زیبایی محیط را از نظر بصری دو چندان می کند، به عنوان سنبل زندگی نیز تلقی شده و در اذهان ما یاد و خاطرات شهدا را زنده نگه خواهد داشت.


( ۶ )

نظر شما :