برگزاری جلسه هماهنگی جهت برگزاری مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۶ با حضور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان

۲۹ خرداد ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۵ کد : ۳۲۴۳ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۷۸
برگزاری جلسه هماهنگی جهت برگزاری مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۶ با حضور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان
جلسه هماهنگی برگزاری مصاحبه آزمون دکتری تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، جلسه هماهنگی برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی سال 1396 دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با حضور دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و مدیران گروههای آموزشی واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در این واحد دانشگاهی برگزار شد.
در این جلسه دکتر علیرضا امیرتیموری دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادت روزه داران و با تسلیت ایام لیالی قدر و ایام شهادت مولی متقیان ( ع) گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی ارزشمند برای کسب برکات الهی است و شب‌های قدر چشمه‌های جوشان خیرات و برکات الهی است که باید افراد از این فرصت برای کسب فیوضات الهی تلاش‌کنند. بی‌تردید لیالی قدر بهترین زمان برای توبه از گناهان و اعمال دنیایی و زدودن زنگار از دل به‌منظور آمادگی برای وصال یار است و کسی که این شب را از دست بدهد به معنای واقعی زیانکار است.
وی با بیان برگزاری مصاحبه رشته های دکتری تخصصی در استانها ، گفت: در پذیرش دکتری این دانشگاه ۵۰ درصد نمره به آزمون کتبی و ۵۰ درصد به مصاحبه اختصاص داده شده است که از این ۵۰ درصد، ۳۰ درصد متعلق به مستندات و ۲۰ درصد مربوط به مصاحبه علمی است.
دکتر امیرتیموری با اشاره به واحدهایی که مصاحبه دکتری در استان گیلان را انجام می دهند، گفت: در جلسه ستاد اجرایی مصاحبه دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان مصوب شد واحد های دانشگاهی لاهیجان، بندرانزلی و آستارا با واحد رشت مشارکت داشته باشند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ادامه داد:  در این جلسه علاوه برانتخاب مدیران گروههای مختلف برگزار کننده مصاحبه نیز تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد که بر این اساس باید برای هر رشته گرایش یک مدیرگروه و بین ۳ تا ۵ نفر عضو هیات علمی واجد شرایط و ترجیحا با مرتبه علمی دانشیار به بالا تعیین شود.

دکتر امیرتیموری همچنین افزود: از آنجا که ممکن است داوطلبی در بیش از یک استان مصاحبه داشته باشد، برای رفاه حال داوطلبان مقرر شده که با ارائه گواهی مصاحبه در استان دیگر، داوطلب بتواند در روزهای بعد از زمان مصاحبه تعیین شده حاضر شده و مصاحبه او انجام شود.
وی با تاکید بر رعایت عدل و انصاف در مصاحبه ها خاطر نشان کرد: باید در انتخاب تیم مصاحبه شونده نهایت دقت و حساسیت وجود داشته باشد تا علاوه برنظم حاکم بر اماکن مصاحبه، حضور به موقع اعضای تیم مصاحبه مورد توجه قرار گیردتا خللی در کار نباشد.
دکتر امیرتیموری اطلاع رسانی دقیق زمان برگزاری مصاحبه را مهم دانست و بیان داشت: مسئولین اجرایی واحد های دانشگاهی باید در اطلاع رسانی به موقع و صحیح به داوطلبان توجه کنند تا داوطلبان از زمان حضور خود در محل های مصاحبه در زمان مشخص شده، اطلاع یابند .
در ادامه دکتر شهاب شریعتی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ضمن خیرمقدم به حاضرین شرکت کننده در این جلسه، گزارش مبسوطی از روند فعالیت و اقدامات انجام شده در این زمینه را تشریح کرد.

در پایان هر یک از حاضرین نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.


۳ رای