آغاز ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ازفردا

۰۶ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۵ کد خبر : ۳۱۹۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۰۰
آغاز ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ازفردا

متقاضیان شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 96 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور از یکشنبه ۷ خرداد می‌توانند در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، متقاضیان برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۶ می‌توانند از از فردا یکشنبه ۷ تا روز شنبه ۱۳ خرداد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org ثبت‌نام کنند. همه متقاضیان باید در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته و فراهم‌کردن مدارک و اطلاعات مورد‌نیاز ثبت‌نام، به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش‌ آموزش کشور مراجعه و ثبت‌نام کنند.

ثبت‌نام و انتخاب رشته در این آزمون، در یک مرحله انجام می‌شود و داوطلبان باید همزمان با ثبت‌نام، رشته‌محل های تحصیلی خود را در فرم تقاضانامه اینترنتی با توجه به رشته‌های اعلام شده در دفترچه راهنما ثبت کنند.

هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی پرداخت می‌شود و داوطلبان باید با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و مبلغ ۲۵۰۰۰۰ (دویست و پنجاه هزار) ریال را به عنوان وجه ثبت‌نام پرداخت کنند.

داوطلبانی که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، باید علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، ۵۱۰۰۰ (پنجاه و یک‌هزار) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه‌مندی به شرکت در گزینش رشته‌های این موسسات پرداخت کنند.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته و اطلاعیه تکمیلی همزمان با ثبت‌نام از فردا در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر می‌شود. همچنین پذیرش در برخی از رشته‌های این آزمون، براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می‌شود که اطلاعات کامل در دفترچه راهنمای ثبت‌نام درج شده است.

آزمون رشته‌هایی که پذیرش در آنها «با آزمون» است، روز جمعه ۳۱ مرداد برگزار می‌شود.


۴ رای