شانزدهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با حضور ریاست محترم دانشگاه ، نماینده محترم شهرستان فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضا به میزبانی واحد فومن

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۵ کد : ۳۱۵۱ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۵۹
شانزدهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با حضور ریاست محترم دانشگاه ، نماینده محترم شهرستان فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضا به میزبانی واحد فومن
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان:عدم شرکت در انتخابات ابراز مخالفت نیست بلکه بی توجهی به سرنوشت و آینده خود است .
دکتر امیرتیموری: دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در انتخابات  حضور چشمگیر خواهند داشت و به اصلح ترین فرد رای خواهند داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، شانزدهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با حضور دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان گیلان، سرپرست دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی این استان، رؤسای واحد های دانشگاهی و رؤسای شوراهای تخصصی این دانشگاه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت در سالن جلسات این واحد دانشگاهی برگزار شد.

 

 

دکتر علیرضا امیرتیموری دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد بزرگ منجی عالم بشریت حضرت مهدی ( عج ) گفت: رایحه ظهور موعود دل شیفتگان حق را بی تاب کرده و آنها را به صحنه حضور کشانده است در این عرصه  ما نیز باید بتوانیم تا حرفهایمان را به عمل تبدیل کنیم و از گزافه گویی پرهیز نمائیم و با عمل خود باعث شویم  تا زمینه سازی لازم برای ظهور آن حضرت مهیا گردد.
وی بر ضرورت حضور فعال دانشگاهیان در انتخابات پیش رو  اشاره کرد و بیان داشت: دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در انتخابات در پیشرو حضور چشمگیر خواهند داشت و به اصلح ترین فرد رای خواهند داد چرا که عدم شرکت در انتخابات ابراز مخالفت نیست بلکه بی توجهی به سرنوشت و آینده خود است و ما وظیفه داریم تا برای زندگی اجتماعی خود اهمیت قائل شویم و صحنه انتخابات را به عنوان یک شهروند متمدن ترک نکنیم.
دکتر امیرتیموری ضمن تقدیر از انتخاب مدبرانه دکتر ولایتی به عنوان ریاست هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ما به آینده دانشگاه آزاد اسلامی خوشبین هستیم . از ارتحال رئیس فقید هیات موسس دانشگاه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی داغداریم ولی بسیار خرسندیم که با تدبیر عالمانه مقام معظم رهبری کسی برای ریاست هیات موسس و امنای دانشگاه انتخاب شد که ازاستخوان خوردکرده های نظام و مورد اعتماد و و ثوق حضرت آقا بوده و  این انتخاب نشان از نظارت و اشراف کامل مقام معظم رهبری بر دانشگاه آزاد اسلامی و اهمیت این نهاد علمی دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت در مقوله فرهنگ را بسیار جامع دانست و تصریح کرد: زمانی که به بحث آسیبهای فرهنگی اشاره می شود منظور آسیبهای متنوعی است که باید به طور گسترده و عالمانه با موضوع برخورد شود به خصوص در دانشگاهها و حضور جوانان باعث خواهد شد که این قشر آسیب پذیر زودتر در محیط آلوده قرار گیرند و باید نظارت کافی در دانشگاهها به منظور هدایت فرزندان مردم به عمل آید. مشکلات فرهنگی ابعاد متنوعی نظیر بی توجهی استاد و دانشجو به وقت شناسی، خرید و فروش پایان نامه، بی تعهدی به کلاس، عدم رعایت شئونات اخلاقی دارد.

 

 

وی ادامه داد:  به طور مثال حضور  به موقع اعضای هیات علمی در کلاسهای آموزشی جلوگیری از یکی از آسیب ها است که اگر نظارت و پیگیری لازم به عمل نیاید باعث ضربه به آموزش و تنزل کیفیت آموزشی خواهد شد لذا باید رؤسای واحد های دانشگاهی در این خصوص کوشا باشند.
در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین صفوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان گیلان  نیز ضمن تبریک ایام با سعادت میلاد حضرت مهدی موعود ( عج ) اظهار امیدواری کرد که خداوند متعال توفیق اصلاح و سازندگی نفس خود و اطرافیان  را به انسان عطا فرماید تا نام آنان در زمره منتظران ظهورش قرار گیرد.

 

 

وی افزود: بزرگترین هدیه خداوند تبارک و تعالی که بر انسان اهداء شد نعمت ولایت خلیفه الله است و این خلافت  با نزول آیاتی در مورد نماز، روزه و دیگر واجبات کامل نشد بلکه با آغاز ولایت حضرت علی (ع) به کمال رسید.
در ابتدای این جلسه نیز دکتر سید سجاد گشتی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت  ضمن خیرمقدم به حاضرین، گزارش مبسوطی از روند فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی این واحد دانشگاهی را ارائه داد.

در پایان هر یک از حاضرین در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.